18 Nisan 2017

SADSCANS ACINASI BİRİNCİ YILINI KUTLUYOR
Güneş doğmadan vaporwave sesleriyle uyandığınız gün fansubberlar için kıyamet vaktinin geldiği andır. Üzgün çocuklar tüm nefretiyle kapılarınızı tekmeleyecek. Photoshopunuzu, çevirilerinizi, sitelerinizi, editlenmiş bölümlerinizi dipçik darbeleri ile etkisiz hale getirecek. Tüm scanlerinizi esir alacaklar. Kötü çeviri ve edit yapanlarınızı oracıkta gebertecekler. Sağlam olanlarınız ise İmparatorluğa katkı sağlamak için köle olarak çalıştırılacak. Tüm mal varlığınıza el konulacak. Cesetlerinizden de enerji olarak faydalanacağız. Krematoryumlar cayır cayır yanacak. Yok olacaksınız, tarihten silineceksiniz. Üzgün çocukların topraklarında Üzgünler’e kafa tutmanın diyetini ödeyeceksiniz. Kimsenin başta olmadığı rejimin rahatlığını bir daha asla göremeyeceksiniz. Bize mukavemet eden herkes gözyaşlarımız altında inim inim inleyecek. Çünkü artık bu topraklarda Yunan töresi demokrasinin değil Yüce Asano İnio’nun hükmü sonsuza dek sürecek. Üzgünl:Er Düşünce Sistemi yeni fansubberların biricik klavuzu olacak. Dandik çeviri yok! Dandik edit yok! Yavaş fansub yok! Çünkü dandik çeviri ve edit kalitesiz insanlara göredir! Davam Onurum Sadakatim!Selam millet! Ben Sad God. Bugün burada SAD SCANS'in 1 yaşına girmesi şerefine toplanmış bulunuyoruz. Geçen güncelde fırtına öncesi sessizlik falan filan dedik ama o fırtına esmedi kusura bakmayın. Gönül isterdi ki şöyle yüzlerce bölümlük bir güncel verelim ama ne yaptık biliyor musunuz? Yattık. Yatmaktan ziyade fazladan çaba göstermedik diyelim. İş güç, okul, vize, proje, sunum falan derken normal takvimimizin üstüne çıkamadık. Kusura bakmayın. Veya bakın. Ne yapalım, olmuşla ölmüşe çare yok. Güncel yazılarını yazmayı pek sevmiyoruz bir de zaten öyle binlerce kelimelik yazılar yazacak adamlar da değiliz. Ben şahsen bu güncelde geçtiğimiz yılın bir bilançosunu çıkarıp kendi performansımızı değerlendireceğim, bir de hangi seriden hangi bölümleri verdik onları yazacağım. "Şu manga ne zaman geliyor?" "Şunun yeni bölümü niye çıkmadı?" "Şundan niye hiç bölüm atmıyorsunuz?" tarzı soruların cevaplarını zaten sitemizde bulabiliyorsunuz o yüzden sizlere seriler hakkında malumat vermeye gerek yok. O halde girişimi yaptığıma göre, bilançoyu çıkarmaya başlayalım.

SAD SCANS, 18 Nisan 2016 tarihinde sadeditor2001 ve benim tarafımdan Dead Dead Demon's Dededededestruction ve diğer Asano İnio serilerini çevirmek için kuruldu. İki tane depresif Asano İnio hastası eleman olarak ergence bir isim olan SAD SCANS ile başladığımız yolculuğumuz 1. yılına ulaştı. Bu geçen bir yılda 17 seriye el atmışız ve toplamda 376 bölüm çıkarmışız. 3 tane seri bitirmişiz (2'si one shot amk.) 9 tane seriyi güncele getirmişiz ve 5 tane de çevirisi devam eden serimiz var. Bence 12 aylık ömrünün 9-10 ayını yalnızca iki üyeyle geçirmiş bir fansub için hiç de fena bir rakam değil. Önümüzdeki yıl daha fazla bölüp çıkaracağız veya süper çalışacağız falan demeyeceğim çünkü öyle bir şey olmayacak. Büyük ihtimalle her zamanki günde 1 bölüm tempomuzla ilerleyip 365 günde 365 bölüm falan çıkaracağız. Tabii aramıza katılıp daha fazla bölüm çıkarmamıza yardım ederseniz o iş başka :) *katılın lan insan lazım valla*

Söyleyeceklerim bu kadar. Güncelde neler var onları yazacaktım ama ne gerek var anasını satayım 2 satır aşşağı inince göreceksiniz zaten. Benden bu kadar. 1 yıllık fansub olunca bir bok da olmuyor zaten. Elalem 6 yıldır 10 yıldır var sonuçta. Biz bir yaşına girmişiz çok mu!Herkese merhaba arkadaşlar! Ben bu aptal fansubın tanrı kompleksi olan aptal editörü. Bugün, tam bugün 1. yılımızı doldurduk. Açıkçası geçen güncel Sad Godcığımın da dediği gibi süper şeyler yapıp böyle çok sallamalı güncel falan yapacaktık ama olmadı. Planladığımız 100 bölüm falandı ama 30-40 gibi bir şey verdik sanırım. İşte az kişi olmanın zararları hahaha.

Canım kölem yukarıda denilmesi gereken her boku diyince bana yazacak bir şey kalmadı aq. Özetlersek, SADSCANS 1 yaşında ve bu 1 yılımıza çok fazla şey sığdırdık. Sadece seri değil bir sürü fan, bir sürü drama ve bir sürü bizden nefret eden insan hahahahah. Ama kimin umurunda? Benim değil. SADSCANS olarak (En azından ben) şu ana kadar yaptığımız hiçbir şeyden pişman değiliz ve ileride de olmayacağımızı düşünüyorum. Şu 1 yıllık kısacık ömrümüzde bu kadar drama olduysa, ileride de olmaya devam edeceğini düşünüyorum. O yüzden şimdiden hazır olun. Bizi sevenler böyle sevsin, sevmeyenler de bilmiyorum yapsın bir şeyler hahah.

Bir de aramıza yeni bir arkadaşımız katıldı, SadSea. Kendisi typesetter görevini üstlendi. Şimdilik bize ANJ ve Jojo yapıyor. Omuzlarımdan büyük bir yük aldı seviyorum kendisini. Bu arada bu amına kodumun fansubını açalı 1 yıl oldu ve bu 1 yıl boyunca sadece 5 başvuru geldi. 5 ne aq adam lazım bize başvurun. Öncelikli olarak typesetter, hizacı, dizgici ya da siz her ne sikim diyorsanız ondan lazım. Buraya tıklayarak başvurabilirsiniz.

Son olarak, başından beri bu acınası, salak fansubı takip ettiğiniz, desteklediğiniz ve dramalarımızda bize sahip çıktığınız ve arkamızda durduğunuz için tüm fansub olarak teşekkür ederiz. (zaten 3 kişiyiz hahahah) Siz olmasaydınız buraya kadar gelebileceğimizi bile düşünmezdim. Sonuçta bu fansub Asano İnio serilerini çevirmek için kurulmuş bir fansubdı. Bu kadar ilerleyeceğini, büyüyeceğini düşünmüyorduk hahaha. Duygu sömürümüzü yaptığımıza göre günceli sonlandırma zamanı gelmiş. Tekrardan bizi bu zamana kadar takip ettiğiniz için teşekkürler. Öteki yaşımıza kadar. Hadieyw...
Bir dahaki sefere kadar...


Hadieyw...
5 yorum:

 1. Nice yıllara :)
  Emekleriniz için ne kadar teşekkür etsek az.
  Ellerinize sağlık :) Teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 2. Ooo... O kadar oldu mu ya. Daha dün gibi ilk kurulduğunuz günleri hatırlıyorum da, sayfanın ne düzeni vardı ne bir şeyi ortalık kaos içindeydi, her şey zor geliyordu falan filan. Aman aman böyle devam.

  Hem elinize sağlık hem kolay gelsin hem de nice yıllara.

  YanıtlaSil
 3. Nice senelere arkadaşlar, çalışmalarınızda başarılar!

  YanıtlaSil
 4. 1. yaşınız kutlu olsun. Güncel yazısı yazmayı sevmeseniz bile okumak büyük bir zevk. :)

  YanıtlaSil
 5. Jojo yeniden gelmeye başlaması güzel oldu. Çok seride nerede çokluk orada bokluk misali. Yav habire seri alıyorsunuz. Çok serisi olan çeviri gruplarının sitelerine bakamıyorum sıkıntı basıyor. Hangi birini okuyalım amk. Her emek harcadığınız işe emeğinizden dolayı saygım var ama Jojo daha fazla görmek isterdim. Teşekkürler güncel için =)

  YanıtlaSil