04 Haziran 2017

Isınma Turları

Selam millet! Ben bütün serilerin çevirmeni Sad God 16 günlük bir aradan sonra gelen güncelle karşınızdayız. Geçen 16 günde birçok iyi ve kötü şey yaşandı. Öncelikle kötülerden başlayalım. Okul bitti yani beni meşgul tutan yegane şeylerden biri kayboldu. Bu da demektir ki yazın oluşan sonsuz melankoli ve depresyon döngüsüne girmiş bulunuyorum. Ama bu sizler için iyi bir şey çünkü melankolik ve depresyon ruh halimden kurtulmak ve meşgul olmak için kendimi çeviriye vericem. Bir de Grand Blue’nun 28.5’inci bölümünü çevirmeyi bitirir bitirmez fişini takmayı unuttuğum laptopım kapandı ve çeviri dosyası gitti bunun dışında kötü bir şey yaşamamışım sanırım çok ilginç. Her neyse şimdi geçelim iyi şeylere.
Öncelikle artık bölümlerimizi toplu olarak Pazar günleri güncel yazarak vermeye karar verdik. Çünkü böyle güncel yazıları yazıp millete sallamak çok zevkli ve gerçekten çeviri edit yaptığınızı hissediyorsunuz. Ayrıca okulumuz, finalimiz, sınavımız vb. şeylerimiz bitti artık 3 ay boyunca hiçbir boka yaramayıp boş boş oturacağız fakat bizler boş boş otururken çeviri ve edit yapan insanlar olduğumuzdan manga bölümlerinin amına koymaya geliyoruz. Ve daha da iyisi bu yolda artık yalnız değiliz. Ekibimize 2 tane yeni üye katıldı. Olfein ve Shiinon. Üstelik ikisi de TYPESETTER. Bizler birine hasret iken şimdi iki tane bulduk ve sevinçten uçuyoruz. (Adımız sad scans ama sevinçten uçuyoz asdasdasdasd ne kadar ironik). Yani şu an ekibimiz 1 çevirmen, 1 redrawer-cleaner ve 3 typesetterdan oluşuyor. Vallahi müthiş bir durum çok ihya oldum. Özellikle Shiinon çok çalışıyor kendisine bayıldım. Yolladığım Prison School ve İnuyashiki çevirilerini çatır çatır hallediyor kendisine çeviri yetiştirmekte zorlanıyorum. Umarım nazar değmez ve böyle devam ederiz tütütüütüt maşallah.

Yaşanan kötü şeylerden bahsederken birini atlamışım. Geçen 16 günde Black Torch mangasının 4. Bölümünü cleanleyip redrawlasın diye yabancı fansublarda çalışan bir arkadaşa bıraktığımızdan ve hem o hem de biz çok meşgul olup “Amaan siktir et Black Torch’u veririz bir ara” kafasında takıldığımızdan Mavi Manga 4. Bölümü bizden önce vermiş. Önce vermelerini geçtim, normalde online okumaları dışında okuyan yerlere 2 hafta geç atarken sadece Black Torch’un 4. Bölümünü hemen Manga-tr’ye atmışlar. Bunu görünce SAD SCANS olarak hem çok pis hırslandık hem de psikopat gülüşlere başladık. Zaten hemen onun gazıyla Black Torch’un 5. Bölümünü anında tokatlayıp üstünlüğümüzü geri aldık. Gerçi rakip takımda serinin editörü “Dünyanın En İyi Editörü” Daredewilll(!) olduğundan onun kadar kaliteli yapabildiğimizi zannetmiyoruz ama biz de yaptık bişiler. Ama Black Torch misillemeniz çok hoşumuza gitti sayın Mavi Manga üyeleri böyle ufak şeyler bizi çok pis gaza getiriyor lütfen devam edin.


Haziranın ilk günceli olan bu güncel, yalnızca ısınma turlarımız. Yeni ekip üyelerimiz ve eski üye SadSea’nin dönüşüyle eskisinden 3 kat daha güçlü bir SAD SCANS var karşınızda. 3 kat daha güçlü olmamız demek kalitenin, hızın ve millete sallamanın da üç katına çıkması demek. Bu yaz bizden kaçışınız yok “The game is on” ulan. Düzgün edit yapmayan, png kullanılması gereken yerde jpg kullanan, mot a mot çeviri yapan herkesi cezalandıracağız. Sallaya sallaya düzgün edit ve çeviri yapmayı öğreteceğiz ulan size!
Aldığımız yeni ve eski serileri yazın boşluğu ve gazıyla hızlı hızlı bitirme planlarımız var ve bunun için ilk adımları atmaya başladık. Üç ayda köpek gibi bölüm çıkarmayı düşünüyoruz bakalım ne kadar başarılı olabileceğiz. Şu an serilere verdiğimiz öncelik sıralaması da aha şu şekilde.

Güncel Seri > Grand Blue > İnuyashiki = Prison School = Spirit Circle > Ashita no Joe > JoJo > Medaka şeklinde gidiyor. Serilerimizi bu sırayla bitirmeyi planlıyoruz bakalım kaçı bitecek.

Bu arada ekibimize 2 adet yeni typesetter katıldığından çok mutluyuz fakat her zaman daha fazla yardıma ihtiyaç vardır. O yüzden hangi pozisyon olursa olsun, tecrübeli veya tecrübesiz olsanız dahi bize katılmaktan çekinmeyin. Sitemizdeki BİZE KATILIN butonunu kullanarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

--Sadeditör2001: Şöyle hemen kısadan bir şey ekleyeceğim xd Mavi Manga süpersiniz lan. Biliyorum sizin de bu atışmalar hoşunuza gidiyor xd O yüzden bizim yaptığımız mangalardan daha çok alında kapışalım sürekli :D Ama siz de Tr'nin en iyi editörü olan (:DDD) DAREDEWİL var (nicki nedense 3. sınıfta koyduğum ßy_Dewil nickini anımsatıyor). Bilemedim şimdi xd Onun dışında ben millet bu sallama, drama muhabbetine neden bu kadar karşı anlayamadım hiç. Bu yaptığımız scan işi normal kafayla çekilmez. Hele hele rekabet olmadan çok sıkıcı. O yüzden keşke rekabet biraz daha artsa ve bize rakip scan grupları ve fansublar çıksa. Neyse xd Bu arada ilk defa bizi geçebildiğiniz için sizi kutlarım :DDDDd Ufak da olsa sevindiniz dimi lan(Direkt olarak MangaTr'ye vermeler falan xd). Hadi yine iyisiniz. Bu da size avansımız olsun :D Bir de Drifters 66 raw olarak çıktı. Şu Japoncadan çeviren çok değerli kardeşimize güzel yorumlar yaparsanız belki hızlı falan gelir. --

Bu kadar vıdı vıdı yeter şimdi güncelin en tatlı kısmı olan bölüm verme kısmına geçiyorum. Bu hafta 24 tane bölüm var. Alın bakalım! Afiyet olsun!

Journey to the West - 2-3 Prison School - 135-136-137-138 Totsukuni no Shoujo 15.6 İnuyashiki - 1-2-3-4-5-6-7-8 Black Torch - 4-5 Spirit Circle - 1-2-3-4 Chi no Wadachi - 7
Kino no Tabi - 2

Sonraki güncele kadar...
Hadieyw...
5 yorum:

 1. Tişikkirlir Örümcek adam

  YanıtlaSil
 2. Ellerinize sağlık :) Teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 3. MİLLETİN DERDİ MAVİ MANGA OLMUŞ. DEMEK Kİ ZAMANINDA İYİ KOYMUŞ
  ZAAAAA XD XD XD

  YanıtlaSil
 4. haftalık güncel verme ve güncel yazısı yazma kararınız iyi olmuş. her hafta karalayın bi şeyler. Sallayacak adam bulamazsanız YcD'ye sallayın. Güzel karşılık verir, atışırsınız. Hadi kolay gele...

  YanıtlaSil
 5. Siteyi acar açmaz medaka resmi kocaman ama çeviri sırasında en geride .d neyse hakkınızda hayırlısı olsun inş... umduğunuz gibi gider

  YanıtlaSil